Lampa LED do selfie – co to jest i jak z niej korzystać?

Fotografia wykonywana z użyciem smartfonów zaczyna się rozwijać w niemalże osobną dziedzinę. Najnowsze modele telefonów wyposażane są w coraz bardziej zaawansowane konstrukcje aparatów, posiadające nie tylko dobrej jakości matrycę, ale także różne obiektywy czy zaawansowaną błyskową lampę do zdjęć telefonem. Produkowane są także różnorodne akcesoria wspierające, od modnych selfie-sticków różnego typu, piloty zdalnego sterowania, poprzez uchwyty, statywy, dodatkowe obiektywy, na lampach doświetlających LED skończywszy. Dedykowana lampa do selfie to hit ostatnich miesięcy. W jaki sposób lampę LED smartfon wykorzystuje, jak jeszcze można używać selfie ring?

Co to jest selfie ring?

Pierścień selfie, czyli selfie ring to lampka LED w charakterystycznym kształcie okręgu, czasem owalu lub koła, umożliwiająca łatwe doświetlenie zdjęć – autoportretów, najczęściej z użyciem telefonu, tabletu czy ewentualnie komputera przenośnego. Wykonane z wytrzymałego tworzywa utrzymywanego najczęściej w jasnej stylistce, by nie zaciemniać światła. Urządzenie to przeważnie ma uniwersalny uchwyt w kształcie klipsa, umożliwiający przypięcie do dowolnego urządzenia lub innego miejsca o określonej grubości.

Dobra lampa do zdjęć telefonem może być wykorzystywana na wiele sposobów. Nie jest ograniczona przewodem, gdyż posiada wbudowany akumulator, który w połączeniu z energooszczędnymi LEDami pozwala zwykle nawet na kilka godzin świecenia, w zależności od modelu. Niewielkie wymiary, jakie posiada lampa do selfie, pozwalają na jej łatwe przenoszenie i instalację. Ładowanie z użyciem standardowego przewodu, najczęściej micro USB to wygoda i dostępność źródła energii niemalże wszędzie. Lampy mogą posiadać nie tylko zróżnicowane tryby świecenia, lecz także regulację jego intensywności.

Zrób zdjęcie idealne - lampa do zdjęć telefonem

Standardowa wbudowana lampa LED smartfonu zwykle umieszczona jest na tylnym aparacie. Może być bardzo zaawansowana, składająca się z zespołu diod o różnych barwach, jednak nie nadaje się do typowych zdjęć selfie. Telefony z doświetlającą pojedynczą diodą przy aparacie selfie również się pojawiają, ale nie są to wystarczające błyski w większości gorszych warunków oświetleniowych. Rozmazane, szare selfie, albo też duże szumy wynikające ze zbyt dużej czułości na zdjęciu – te efekt użycia aparatu przy niewystarczającym świetle. Mocna lampa do zdjęć telefonem pomoże w uniknięciu takich fotograficznych wpadek. Co więcej, selfie ring daje w fotografowanej tęczówce oka profesjonalny i wyjątkowo ładny odbłysk w kształcie pierścienia, niemal jak przy profesjonalnych lampach do fotografii portretowej. Po odpowiednim ustawieniu intensywności światła lampy do selfie fotografia będzie szczegółowa, wyraźna i dobrze widoczna.

Lampa do selfie - jak jeszcze można jej używać?

Ledowa lampa do zdjęć telefonem nie musi służyć jedynie do wykonywania selfie. Najczęściej jej uniwersalna konstrukcja pozwala na montaż w odwrotną stronę i doświetlenie zdjęć grupowych, wykonywania makrofotografii, detali. To także po prostu wygodna, dobrze świecąca przenośna lampka przypinana w wybrane miejsce. Przydaje się jako latarka czy w podróży do przeczytania istotnych drukowanych i nieoświetlonych kwestii. Selfie ring to przydatny gadżet i warto go mieć do własnego użytku, jak i sprezentować jako uzupełniające akcesorium telefoniczne.